Apdrošināšanas sabiedrība “Ergo” - partnerība un integrācija

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros 2014. gadā "Ergo" kļuva par vienu no "Rīga 2014" partneriem. Šī sadarbība ir ļoti labs sponsorēšanas piemērs, jo sākuma fāzē:

  • ir skaidra ziņa, ko sponsors vēlas nodot auditorijai partnerības ietvaros,
  • ir sabalansēts budžets, kas tiek investēts partnerībā un sevis prezentēšanā,
  • skaidri definēta aktivizācijas forma. 

“Rīga 2014” bija ļoti plaša platforma, kurā atbalstītājam bija ļoti daudz iespēju parādīties, bet tāpat arī ļoti liela iespējamība izšķiest sevi sīkumos, pareizi nesaplānojot integrāciju. 

Apdrošināšanas sabiedrība “Ergo” tika pieteikts kā “Rīga 2014” oficiālais apdrošinātājs. Papildus sponsorēšanas ieguldījumam, "Ergo" nodrošināja apdrošināšanu visiem Rīga 2014 organizētajiem notikumiem, kas ļāva PR komunicēt oficiālā apdrošinātāja statusu saistībā ar vērienīgākajiem pasākumiem. Paralēli protams arī integrācija plašājā ATL kampaņā. 

Ņemot vērā, ka “Rīga 2014” ietvaros notika dažāda līmeņa un mēroga pasākumi, svarīgi bija atrast tādu aktivizācijas virzienu, kas ļauj būt elastīgiem, esot klāt pēc iespējas vairāk pasākumos, un protams idejai, kas tiek pausta ar aktivizācijas palīdzību, ir jāsaskan ar uzņēmuma vērtībām un ideoloģiju. Saliekot kopā visus saskaitāmos, tika radīti 2 aktivizācijas virzieni:

  1. Apsargāta un apdrošināta velo novietne, kas ļauj pasākuma apmeklētājiem doties uz pasākumu ar velo un neraizēties par sava velo novietošanu pasākuma laikā. 
  2. Ergo bērnu drošības skoliņa, kas māca bērniem ceļu satiksmes noteikumus.

Ņemot vērā faktu, ka katra aktivizācijas virziena uzrunātā auditorija ir atšķirīga, šis ļāva pilnvērtīgi būt klāt dažāda formāta pasākumos. Kopumā Ergo integrējās divdesmit nozīmīgākajos kultūras gada pasākumos uzrunājot lielu skaitu auditorijas tiešā formā.  

 Pēc veiksmīgi realizētā kultūras gada projekta, 2015. gadā “Ergo” turpināja aizsāktos aktivizācijas virzienus, gan sadarbībā ar grupu “Prāta Vētra” viņu koncertos, gan lielākajos notikumos reģionos. 

2016. gadā “Ergo” stratēģiski nolēma par savu primāmo virzienu izvirzīt bērnus un rūpes par viņu drošību. Kopā ar CSDD tika izstrādāti droši velobraukšanas principi, kas tika integrēti velo skolā mazajiem braucējiem. Septiņās Latvijas pilsētās vasaras garumā “Ergo” velo skolā piedalījās vairāk kā 2000 bērnu, apgūstot drošas velo braukšanas pamatnoteikumus.